Moj portfel


Fundusze inwestycyjne akcyjne polskie zamienilem w wiekszosci na fundusze obligacyjne

Trzymam fundusze akcji USA

Z polskich akcji trzymam CCC, Allegro, Amrest


Artykuł sponsorowany. Zanim podejmiesz decyzję o podpisaniu polisy na ubezpieczenie domu, to powinieneś zastanowić się nad zakresem ochrony. Nie radzimy Ci kierować się wyłącznie chęcią zapłacenia jak najniższej kwoty. Gdy zakres ochrony będzie bardzo wąski, to paradoksalnie, więcej na tym stracisz, niż zyskasz.

Co ubezpieczasz?

Przedmiot ubezpieczenia to nie tylko mury, ale również wyposażenie domu. Zarówno to ruchome, jak i nieruchome. Do tego musimy jeszcze dodać wiele potencjalnych zagrożeń, na przykład pożar, czy włamanie się do budynku. Dlatego powinieneś wziąć pod uwagę te wszystkie kwestie, zanim zdecydujesz się na wykupienie konkretnego ubezpieczenia.

Określ zakres ubezpieczenia domu

Miminim, co powinno znaleźć się w ubezpieczeniu to ochrona przed ogniem i zdarzeniami losowymi. Wśród tych ostatnich możemy wymienić między innymi takie wydarzenia jak: uderzenie pioruna, wybuch, implozja, upadek statku powietrznego, uderzenie pojazdu mechanicznego, powódź, opad gradu, lawina, osunięcia się ziemi.

Nieuzasadnione podwyższanie składek

Koniecznie upewnij się, które z wymienionych tutaj zdarzeń znajdują się w wybranym przez Ciebie ubezpieczeniu. Często jest tak, że towarzystwa ubezpieczeniowe oferują tylko jedno, czy dwa. Pozostałe wiążą się z potrzebą opłacenia wyższej składki. Dlatego warto jest o to dopytać. Czasami ubezpieczyciele zupełnie niepotrzebnie podnoszą wysokość składki. Nawet wtedy, gdy ryzyko jest minimalne. Uderzenie pojazdu mechanicznego raczej Ci się nie przytrafi, gdy mieszkasz daleko od mocno uczęszczanych dróg, czy autostrad. To samo odnosi się do powodzi, w przypadku osób, które mieszkają wiele kilometrów od najbliższej rzeki.

Szkody wywołane przez osoby trzecie

Dobre ubezpieczenie domu powinno obejmować również szkody wynikające ze świadomego działania osób trzecich. Zaliczają się do nich na przykład: rabunek, włamanie, kradzież czy dewastacja mienia.

Kiedy przyda Ci się ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Możesz go potrzebować wtedy, gdy sam będziesz odpowiedzialny za szkody, jakie na terenie Twojej nieruchomości odniosły inne osoby. Wyobraź sobie na przykład, że przyjeżdżają do Ciebie goście. Zapominasz przyciąć drzewo. Gałąż spada na jednego z Twoich znajomych, powoduje u niego obrażenia. Wtedy przed ewentualnymi roszczeniami pieniężnymi może Cię ocalić właśnie OC prywatne.

Jakie wyłączenia odpowiedzialności znajdują się w polisie ubezpieczeniowej?

Zachęcamy Cię do zwrócenia szczególnej uwagi na wyłączenia w polisie. Są pewne okoliczności, które zwalniają ubezpieczyciela od ponoszenia odpowiedzialności za powstałe szkody. Wtedy na pewno nie zostanie Ci wypłacone odszkodowanie z tego tytułu. Często przywoływanym przykładem jest sytuacja, gdy ktoś włamie się do Twojego domu, a Ty zapomnisz zamknąć okien. Wtedy ubezpieczyciel może Cię oskarżyć o to, że nie zachowałeś wystarczającej staranności i byłeś nieostrożny.

Innym powodem wyłączenia może być umyślne działanie mieszkańców lub zaniechanie, czy rażące niedbalstwo. Co jeszcze? Ubezpieczyciele zazwyczaj nie chcą podpisywać polisy na ochronę cennych zbiorów, kolekcji dzieł sztuki, drogiej biżuterii, czy gotówki.

Odwiedź nasze oddziały w Warszawie!

Eurofinance – Ubezpieczenia majątkowe Bemowo Warszawa
Eurofinance – Ubezpieczenia majątkowe Ursynów Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.