Moj portfel


Fundusze inwestycyjne akcyjne polskie zamienilem w wiekszosci na fundusze obligacyjne

Fundusze akcyjne mam tylko w 10%, reszta czeka na przecene w funduszu obligacyjnym

Trzymam fundusze akcji USA

Z polskich akcji trzymam Allegro, Amrest


Jak przelać pieniądze z telefonu na konto bankowe?

Artykuł sponsorowany. Przelew pieniędzy z telefonu na konto możliwy jest dzięki systemowi BLIK. Pieniądze możemy przesłać podając numer telefonu odbiorcy pieniędzy lub wykonując tradycyjny przelew z wykorzystaniem bankowości mobilnej. Jak przelać pieniądze z telefonu na telefon?

Czy możliwy jest przelew pieniędzy z telefonu na konto bankowe?

Rozwój technologii pozwala dokonywać wielu transakcji bez użycia karty czy telefonu. Dziś możemy nie tylko przelewać pieniądze pomiędzy rachunkami za pomocą jednego kliknięcia. Możemy również przekazać pieniądze z telefonu na konto. Jak to możliwe? Wykorzystywana jest w tym celu usługa BLIK. Znajduje się ona w ofercie większości banków, które dostępne są w Ofin. Instytucje umożliwiają przelew gotówki z telefonu na konto po to, aby formalności ograniczyć do minimum i pozwolić konsumentom w błyskawicznym czasie cieszyć się gotówką. Warto jednak zaznaczyć, że przed przelaniem środków z telefonu na konto musimy się do tego przygotować. Niezbędne do wykonania transakcji będą:

 • aplikacja naszego banku zainstalowana w telefonie;
 • dostęp do internetu (najlepiej, aby była to zaufana sieć, ponieważ niweluje to ryzyko kradzieży danych osobowych);
 • wystarczająca ilość środków finansowych znajdująca się na naszym rachunku;
 • numer telefonu osoby, do której ma trafić płatność.

Realizacja przelewu z telefonu na konto bankowe jest szybka i bezpieczna. Pieniądze zostaną zarejestrowane na koncie odbiorcy natychmiast, jeśli posiada on konto w tym samym banku, co nadawca przelewu.

Jak przelać pieniądze z konta telefonu na konto bankowe?

Szybki przelew pieniędzy pomiędzy rachunkami umożliwia nam robienie płatności bez względu na miejsce i czas. Możemy przekazać pieniądze drugiej osobie podczas wakacji, wyjazdu służbowego czy będąc na zakupach. Jak przelać pieniądze z telefonu na konto bankowe? Wystarczy, że:

 1. Zalogujemy się do aplikacji mobilnej naszego banku, którą wcześniej pobierzemy na telefon.
 2. Wprowadzimy numer telefonu osoby, na której konto mają trafić pieniądze.
 3. Podamy kwotę przelewu.
 4. Potwierdzimy płatność.

Za pomocą telefonu możemy zrobić także przelew w tradycyjny sposób, czyli z wykorzystaniem pełnych danych odbiorcy płatności. W tym celu musimy zalogować się do aplikacji banku, następnie podać takie dane jak:

 • imię i nazwisko lub nazwę odbiorcy (nazwa firmy);
 • adres (opcjonalnie);
 • kwotę przelewu;
 • datę wykonania przelewu;
 • tytuł płatności.

Po wpisaniu danych w odpowiednie miejsce sprawdzamy ich poprawność i potwierdzamy płatność kodem SMS. Czas, w jakim przelew trafi do odbiorcy, zależy od sesji bankowych Elixir. Jeśli odbiorca posiada konto w tym samym banku co nadawca płatności, pieniądze zostaną przelane pomiędzy rachunkami nawet w ciągu jednego dnia. Transakcja potrwa dłużej, jeśli obie jej strony mają konta w różnych bankach.

Jak przesłać pieniądze z telefonu na telefon?

Warto wiedzieć nie tylko jak założyć konto w banku czy z usług której instytucji korzystać. Dobrze, abyśmy orientowali się również, jak przesłać pieniądze z telefonu na telefon, jeśli nie mamy gdzie kupić doładowania. Choć brzmi to dziwnie, proces ten jest możliwy i całkowicie legalny. Umożliwiają go niektórzy operatorzy sieci komórkowej. Wystarczy, że poprosimy osobę trzecią o to, aby przelała nam określoną kwotę ze swojego telefonu na nasz. Najpierw musimy podać, jaką kwotę pieniędzy chcemy otrzymać oraz wskazać numer telefonu osoby, która ma dokonać płatności. Następnie osoba ta musi wyrazić zgodę na przelew środków. Jeśli tego dokona, otrzymamy doładowanie na telefon. Pamiętajmy jednak, że nie każdy operator umożliwia przelew pieniędzy pomiędzy telefonami. Warto więc wcześniej sprawdzić zakres jego usług.

Wypłata pieniędzy z telefonu

Mobilny system płatności BLIK, który na stałe zagościł już w większości banków, umożliwia:

 • płacenie za zakupy online;
 • płatność w sklepach stacjonarnych, restauracjach, stacjach paliw;
 • wypłacanie gotówki z bankomatów bez użycia karty;
 • przelew pieniędzy pomiędzy telefonami;
 • wpłatę pieniędzy we wpłatomacie.

Transakcje odbywające się za pomocą systemu BLIK są w pełni bezpieczne. Każdą z transakcji potwierdzamy kodem i mamy pełny wgląd w historię płatności. BLIK to świetne rozwiązanie do wypłaty pieniędzy z telefonu. Pamiętajmy, że za pomocą BLIKa możemy przelać pieniądze na konto osoby trzeciej bez podawania jej numeru rachunku czy nawet numeru telefonu. Jak to możliwe? System BLIK umożliwia płatność poprzez wybór kontaktu w naszym telefonie. Transakcję również musimy potwierdzić. Pieniądze, które trafią na konto, możemy wypłacić korzystając z bankomatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.