Moj portfel


Fundusze inwestycyjne akcyjne polskie zamienilem w wiekszosci na fundusze obligacyjne

Fundusze akcyjne rynku polkiego mam tylko w 10%, reszta czeka na przecene w funduszu obligacyjnym

Trzymam fundusze akcji USA

Mocno zbieram srebrna bizuterie

Wig20 powinien sie skorygowac do 2000 punktow, wtedy pomysle o pierwszych zakupach

Z polskich akcji trzymam Allegro, Amrest


Artykuł sponsorowany (Od właściciela bloga ekonomiczny wojownik – ETF są dość ryzykowne, platfory, która zamówiła artykuł nie znam, generalnie teraz jest ciekawy czas na ETF)

Jeszcze kilkanaście lat temu zapewne nikt nie pomyślałby, że rynek ETF-ów tak bardzo się rozwinie. A jednak obecnie można znaleźć ich naprawę sporo. rzecz jasna wybierają konkretny typ pamiętajcie, że nie ma inwestycji pewnych i zawsze trzeba pamiętać o zarządzaniu ryzykiem

Jak zmienia się rynek ETF i z czego to wynika?

Rynek ETF-ów rzeczywiście się zmienił. Ten trend zwyżkowy jednak nie jest żadnym przypadkiem. Ogólnie wynika z dużych zmian rynkowych. Jednocześnie wynika ze wzrostu popytu inwestorów, ale też ulepszenia samej technologii, dzięki której można inwestować na różnych rynkach, ale też w różnych sektorach czy na różnych aktywach. Możecie nawet kupować akcje spółek, a przy tym Wasza wartość kapitałowa nie musi być bardzo wysoka. Są różne rodzaje ETF-ów. Przy czym inwestycja w nie wymaga analizy, ale niejako i znajomości praw rynku, choć zarządzając ryzykiem tylko zmniejszacie możliwość potencjalnych strat, ale nadal ich nie zerujecie. Jednym z popularniejszych ETF-ów jest ETF walutowy. W tym przypadku możecie inwestować czy to w jedną walutę, czy cały koszyk. Będzie to też inwestycja bezpośrednia, gdzie korzysta się z instrumentów pochodnych czy też kombinacji kombinacji. Ale z drugiej strony trzeba zdawać sobie sprawę, że samo korzystanie z instrumentów pochodnych zwiększyć ryzyko. A więc rzeczywiście warto być pewnym tego co się kupuje i jak duże ryzyko w tym przypadku występuje. Najlepiej to zrobić jeżeli waluta bazowa może się wzmocnić lub jeśli zamierza się zabezpieczyć swój portfel inwestycyjny. Dostępne są też fundusze ETF.

Czym są specjalistyczne fundusze ETF?

Specjalistyczne fundusze ETF takie jak fundusze lewarowane i fundusze odwrócone, są to specjalistyczne ETF-y, w których rośnie potencjał wzrostu, ale i samego ryzyka. Oznacza to, że fundusze odwrócone rosną, ale tylko wtedy gdy indeks docelowy spada. Można to porównać do tego, gdy inwestorzy nagle na masową skalę zaczynają sprzedawać akcje, to wtedy ich cena bardzo szybko maleje. Co mają więc na celu fundusze lewarowane? To proste. Jest to oczywiście maksymalizacja zysków, ale aby to osiągnąć, trzeba trzeba pożyczyć większą ilość pieniędzy i tutaj rzecz jasna mamy na myśli dźwignie. ETF-y można też dobrać, biorąc pod uwagę lewarowanie, co rzecz jasna odnosi się do samego zarządzania ryzykiem. Jednocześnie oprócz potencjalnych zysków, które są wysokie można też obawiać się dużych strat. jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź witrynę tutaj. Poznasz naprawdę ważne informacje, które pozwolą na lepsze zarządzanie ryzykiem.

Fakturowe fundusze ETF to z kolei podejście inwestycyjne, które jest ciekawie ukierunkowane na określone czynniki zwrotu, ale w w różnych klasach aktywów. Zasadniczo to rozwiązanie nie jest niczym nowym  fundusze ETF oparte są w tym przypadku na zasadach. Często określana jako „Smart Beta”. Musimy też wspomnieć o zrównoważonych ETF-ach , które łączą w sobie  tradycyjne podejście do inwestowania ze spostrzeżeniami dotyczącymi danego środowiska, ale i społeczeństwa i zarządzania w konkretnych skalachW tym przypadku popyt jest dodatkowo napędzany przez trendy zmian demograficznych, ale nie tylko, bo bierze się też pod uwagę politykę rządową i zmieniające się poglądy na ryzyko. Rzeczywiście więc to zależy od wielu czynników i wybór najlepszego ETF-a wcale nie jest łatwy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.