WOŚP wygrywa czyli o subsydiowaniu

Strona główna » Blog finansowy » Polityka » WOŚP wygrywa czyli o subsydiowaniu
Owsiak i orkiestra

Dzisiaj krótki wpis, gdyż podobny popełniłem na innym blogu. Finał WOŚP przypadał na dzisiejszy dzień, w związku z tym napiszę coś o subsydiowaniu. Moim zdaniem różni się to od filantropii typowej tym, że subsydiowanie daje zyski obu stronom czyli obdarowywanej i obdarowującej. Kościół katolicki miał za złe, że Owsiak zarabia na organizacji orkiestry (z tego co wiem, jego firma produkuje serduszka). Jak pisałem subsydiowanie różni się i ten, kto obdarowuje też ma korzyści w tym organizator, podobnie jak ma np bank, który robi sobie (nawiasem dość fajną) reklamę. To jest model biznesowy tego przedsięwzięcia i ja uważam oficjalnie, że Owsiak powinien na tym zarabiać, bo pracować za darmo nie pracuje nikt, no chyba, że ma takie potrzeby psychologiczne (co już jest zaspokajaniem pewnej potrzeby czyli nie jest to za darmo de facto) lub ma z tego korzyści polityczne (patrz kościół katolicki, który kieruje wiernymi na kogo mają głosować, a kto wygra przekaże pieniądze na… świątynie).

Czyli tere fere kościół nie zarabia, a jednak ma korzyści, to i Owsiak mieć powinien. Mam nadzieje, że dzisiaj padnie kolejny rekord WOŚP, gdyż impreza co rok przyciąga coraz więcej osób, coraz więcej osób się angażuje i mi się to podoba! Gdyby ktoś chciał wiedzieć, to wolontariusze kościoła katolickiego gdy chcą pomagać, muszą zapłacić (z tego co pamiętam Caritasowi) za bycie wolontariuszem, a dyrektor organizacji (chyba właśnie Caritas) zarabia grube pieniądze.

A co Wy myślicie o WOŚP? Czy powinni zarabiać czy powinni zwinąć interes? Jeśli to drugie to na czyją korzyść? Caritas?

Please follow and like us:

Comments

  1. WOŚP powinno działać tak, jak zakłada – do końca świata i o jeden dzień dłużej! Mam ogromną nadzieję, że wszelkie rekordy zostaną pobite a w przyszłym roku całość ruszy z jeszcze większą pompą!

  2. kto myśli że nie powinni zarabiać nigdy nie próbował mieć własnej firmy. Takie myślenie to myślenie etatowca/emeryta: czy się stoi czy się leży moja kasa się należy.

    robi dobrą robotę to niech sobie zarabia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com